Przejdź do treści

Szkoła Podstawowa Nr 405

WhatsApp Image 2023-09-18 at 12.26.36
Logotyp_wyróżnienie MKO Szkoła czułości bez obojętności
WhatsApp Image 2023-09-21 at 13.21.11
1693995857824
Na stronę prezentacja 20252026 (7)
Na stronę prezentacja 20252026 (6)
Na stronę prezentacja 20252026 (5)
10 (3)
Projekt bez nazwy (1)
19
WhatsApp-Image-2025-01-16-at-19.42.46-930x620
IMG20251118165608
14 (6)
2
1
55
WhatsApp Image 2023-10-06 at 12.17.32
WhatsApp Image 2024-03-21 at 19.41.12
10
20
11.11 (2)
1 (4)
9(1)
WhatsApp Image 2024-02-14 at 18.13.31
11 (4)
8 (8)
111115
1111161.jpeg
Passa
8
IMG_20250321_095651-1
zdj 2 (1)
15
6 (10)
011
20241205_161303
4
WhatsApp Image 2023-10-06 at 13.28.58
DSC_0684
DSC_0048
8
4
4 (5)
15 (2)
IMG_9932
1 (3)
11 (3)
503854089_2145945142545662_3741233642541925755_n
1 (11)

Warszawa chroni dzieci w sieci – relacja z warsztatów

20 maja w naszej szkole odbyły się warsztaty „Warszawa chroni dzieci w sieci”, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z m.st. Warszawą, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Fundacją Instytut Cyfrowego Obywatelstwa, która jest partnerem merytorycznym miejskiego programu.
Celem inicjatywy było wyposażenie społeczności szkolnej w wiedzę i praktyczne narzędzia pozwalające skutecznie wprowadzać zasady higieny cyfrowej w codzienne życie szkoły i domu.

Podczas specjalistycznego panelu dla nauczycieli eksperci omówili współczesne wyzwania wirtualnego świata dzieci oraz wskazali sposoby, dzięki którym szkoła może szybko i skutecznie reagować na cyfrowe zagrożenia. Równolegle odbyło się spotkanie dla rodziców, poświęcone ochronie dzieci przed negatywnymi skutkami nadmiernego korzystania z ekranów. Spotkanie pozwoliło podkreślić znaczenie wspólnego działania szkoły i domu w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych.

Niezwykle ważnym elementem dnia był aktywny udział samych uczniów, którzy podczas warsztatów planowali działania wspierające rówieśników w sieci. Po zakończeniu zajęć zaprezentowali autorskie projekty dotyczące zagrożeń wynikających z nadmiernego korzystania z internetu.

Wykład oraz prezentacja przygotowane przez klasę 5b spotkały się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem społeczności szkolnej. Uczniowie wykazali się dużą dojrzałością, zaangażowaniem oraz świadomością problemów związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa za niezwykle wartościowe szkolenie, rodzicom za liczne przybycie, a klasie 5b gratulujemy rewelacyjnego wystąpienia.

Więcej o celach programu można przeczytać na oficjalnej stronie Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa.

Skip to content